Press "Enter" to skip to content

Współpraca

Dla profesjonalnych naukowców

Gorąco zachęcamy do współpracy naukowców, którzy w swoich badaniach chcieliby uwzględnić dane o zachmurzeniu. Posiadamy unikalne połączenie kompetencji z zakresu klimatologii, teledetekcji satelitarnej i systemów informacji geograficznej. Pozwala to nam oferować jednoczesne wsparcie metodyczne, jak i merytoryczne. Współpraca dotyczy najczęściej:

  • analizy danych satelitarnych z instrumentów obrazujących: MODIS, VIIRS, SEVIRI, AVHRR;
  • analizy danych satelitarnych z instrumentów profilujących: lidaru CALIPSO, radaru CloudSat;
  • dostarczenia informacji o zachmurzeniu dla dowolnego regionu świata;
  • podwykonawstwa analiz klimatologicznych w grantach badawczych.

Mamy świadomość, że każdy projekt badawczy jest inny i wymaga innego podejścia. Prosimy o kontakt (zoz@cbk.waw.pl) w celu lepszego poznania Twoich oczekiwań, oraz przedyskutowania możliwości ich spełnienia. Czasem pewnych rzeczy po prostu nie da się zrobić, jednak zazwyczaj większość jest łatwiejsza do realizacji niż początkowo może się wydawać.

Ponadto kochamy eksperymentować – Twój problem może być dla nas fascynującą inspiracją do poszukiwań i rozwoju. I nie ograniczamy się tylko do zachmurzenia :)

Dla studentów i doktorantów

Wkraczasz w świat klimatologii i potrzebujesz danych satelitarnych o zachmurzeniu do swojej pracy magisterskiej lub doktorskiej? Chcesz poznać metody, jakimi posługują się współcześni klimatolodzy? Chcesz nauczyć się pisania narzędzi, dzięki którym będziesz umiał/umiała analizować dane satelitarne? A może posiadasz już pewne umiejętności w zakresie klimatologii i chciałaby/chciałbyś wziąć udział w profesjonalnych badaniach naukowych?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś/odpowiedziałaś ‘tak’, najprawdopodobniej będziesz zainteresowany/zainteresowana praktykami w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Szczegóły aktualnej oferty praktyk znajdziesz w pliku poniżej.

praktyki-klim-sat-cbkpan.pdf